A peklo sa začalo – GDPR vstupuje v platnosť

Dnes je deň D, kedy GDPR vstúpilo do platnosti a od včera mi prichádza niekoľko tisíc mailov ohľadom súhlasu, nesúhlasu, informácie, neinformácie o tom kto a ako s mojimi údajmi narába.

Nestíham čítať, mazať, preposielať, informovať a nie to ešte chápať čo za ošial sa strhol. V prvom rade treba zachovať klud, všetci čo mali urobiť audit s údajmi to urobili (teda dúfam že áno) – pomazali čo nebudú potrebovať (aj v to dúfam) a všetko začne pekne odznova. Asi.

Teraz si predstavte, že roky budujete brutálnu databázu emailov, telefónnych čísiel a včera dopolnoci keď ste nezískali súhlas to môžete rovno zmazať. Pravda alebo nie? Otázka znie, nezískali ste súhlas, ale ani sa ten človek neodhlásil – žeby lenivosť? nezáujem?

Čo v takomto prípade? Urobil by som asi to – ak mám na človeka telefónne číslo – zavolám a poprosím či by súhlas, prípadne nesúhlas mohol udeliť, resp. aby sa odhlásil, aby sme vedeli že je všetko správne.

Keď máte takýchto ľudí viac máte problém, lebo časovo každého jedného obvolať je asi skoro nemožné.

Existujú riešenia – dajte si na web stránku informáciu o tom, že ste odoslali email a že je potrebné súhlas prejaviť – alebo sa priamo odhlásiť. Veď prihlásiť sa môžete kedykoľvek a odhlásiť tiež. Bude to také večné koleso…

#

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.