Ján Mucha – chalan čo nás poslal na MS do Afriky

Dres Jána Muchu sa mi podarilo zohnať tuším pred 2 rokmi. Tento dres mal na sebe Janči v zápase Evertonu proti Newcastle United 5. novembra 2011 na lavičke. Do zápasu nezasiahol, stále je to však vzácny dres – Poppy – vyšitá makovica na drese. V Anglicku zberatelia dresov vlastnia minimálne 1 takýto dres. Za prvé podporia charitu, keďže tieto dresy dáva Britská légia do dražby a za druhé má zberateľskú hodnotu. Tento dres patrí do kategórie ONE OFF, čiže dres použitý len v jednom jedinom zápase.
Tento dres mi zohnal môj kamarát – zberateľ, ktorý má dobré kontakty v Anglicku na správnych ľudí.
Dres som si nechal od Jančiho osobne podpísať keď hral na Slovensku za ŠK Slovan Bratislava, cez jeho rodinu, ktorú poznám, ďakujem Lucke – že mi toto sprostredkovala, ona už vie.
Jančiho som aj osobne stretol v Anglicku, ako inak na zápase Evertonu, tentorkát hral Newcastle United u nich, teda v Liverpoole – bolo to posledné kolo anglickej Premier League, kde žial titul získal Manchester City v posledných dvoch minútach zápasu proti Queens Park Rangers. Ja ako fanúšik Manchesteru United som sa musel pozerať ako City idú mestom. No smola.
Janči sa pred zápasom rozcvičoval a mna napadlo za ním skočiť a osloviť ho, jednoducho pokecať. Podotýkam, nepoznali sme sa ale aj tak som naňho zakričal a bez problémov prišiel pokecať, dokonca som sa pýtal či ho nechá tréner na posledné kolo chytať, ale povedal mi že chytať bude Timino (Tim Howard – jednotka v Evertone). Podpísal mi zápasový program a poprial nám príjemne sledovanie hry. Poviem vám, neskutočný charakter má Ján Mucha, ešte raz ďakujem Janči za to ako si sa zachoval v Liverpoole, bolo mi cťou ťa poznať. A ďakujem že si pomohol Slovenskej futbalovej repre sa dostať na majstrovstvá Sveta do Afriky 2010. Aj vďaka hráčom ako si ty, je futbal krajší. Dúfam, že si toto aj raz prečítaš, ja osobne verím že áno.

Po čase odo mňa dres odkúpil zberateľ dresov Evertonu z Hong Kongu a keďže ja som sa začal sústrediť na dresy Manchesteru United, predal som mu. Dnes je dres teda v dobrých rukách a mne ostávajú pekné spomienky na Jančiho.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.